מה ההבדל בין אדריכל למעצב פנים?

תמונת המאמר

מה ההבדל בין אדריכל למעצב פנים?

אדריכל עוסק בעיצוב הסביבה והמעטפת של הבניין, ומעצב הפנים עוסק בעיצוב הסביבה שבתוך המבנה, כלומר באופן שבו תעוצב הדירה בתוך הבניין והאופן שבו תעוצב הסביבה.

ניתן לומר כי אדריכל מתכנן את האסטרטגיה של הבניין, כולל הגשת תכניות בנייה לאישור העירייה, ומעצב הפנים מתכנן את הטקטיקה של כל משפחה בהתאם לצרכים שלה.

היקף התכנון של מעצב פנים יכול להיות רחב, ולנוע מתהליך פשוט של עיצוב פריטים קטנים לצורך סטיינלינג, להוספת אביזרים שונים, ועד לתכנון כולל של פנים בית, בניין משרדים או מרכז קניות.

תהליך העבודה בעיצוב פנים כולל תחילה ניתוח של הדרישות והצרכים של בעלי הבית והמשתמשים בו, ניתוח הבית כולל מגבלות ואפשרויות, בניית קונספט תומך בשיתוף עם בעלי הבית ותכנון הפתרון העיצובי.

מעצב פנים מתאם בין הצרכים של בעלי הבית לבין הקבלן המבצע – בעזרת שרטוטים, תכניות, מודלים, הדמיות, כתבי כמויות והקפדה על התאמה של המרכיבים השונים של תכנית העיצוב והפריטים שבה.

מעצב פנים חייב להית בעל ידע במרכיבי הבנייה השונים: סוגי קירות ומחיצות, תקרות, רצפות. חיפויים וריצופים. מערכות אינסטלציה, חשמל, אקוסטיקה, צבעים, מיזוג אויר, תאורה, חומרי בנייה, חוקי בנייה והבנת תהליך הבנייה הכולל.

לאחר התכנון העיצובי ובמהלך הבנייה מעצב פנים צריך לפקח על הקבלן המבצע ולוודא שהוא מבצע את הבנייה בהתאם לתכנון ובשימוש בחומרי הבנייה הנדרשים ולמצוא פתרונות פרקטיים ויצירתיים בהתאם להתקדמות הבנייה – עד לקבלת התוצאה הסופית.

מאמרים נוספים

צור קשר

נשפיע, נשפיע עסקים ונשפיע עיר העתיד - השאירו פרטים או טלפנו: 050-6571000


אתרי חדשות שבהם הציבור משפיע!