תכנית להקמת שכונה דרומית באור עקיבא

תמונת המאמר

הוועדה המחוזית של מחוז חיפה במינהל התכנון שבמשרד האוצר החליטה להפקיד את התכנית להקמת שכונה דרומית באור עקיבא.

התכנית שאושרה תואמת את עקרונות תכנית המתאר המתגבשת לאור עקיבא, שמייעדת את השטח לשכונת מגורים ושומרת על העיקרון של הציר המרכזי, שטחי מסחר לאורכו וריכוז מבני ציבור במרכז. התכנית מתפרשת על שטח של כ- 1,000 דונם על קרקע בבעלות קרן קיסריה וקרקעות מדינה, וחלה בתחום השיפוט של אור עקיבא ומוא"ז חוף הכרמל.

התכנון משתלב בשכונות המגורים של העיר הגובלות בו מצפון, ומקצה שטחים למבני ציבור ברמה שכונתית, ובכלל זה שטחים למעונות, גני ילדים, בי"ס יסודי, בי"ס על יסודי, מרכז חינוך וקהילה. במרכז השכונה מתוכנן פארק מרכזי גדול. המתחם יכלול מערכת דרכים שתיתן מענה ברמה השכונתית וברמה הכלל עירונית ע"י התווית ציר ראשי שיחבר את העיר והשכונה אל/מכביש 651. המתחם נמצא בדרום אור עקיבא וגובל ממזרח – בדרך ארצית מס' 4, מדרום – בדרך אזורית מס' 651, ממערב – בדרך ארצית מס' 2. התכנית חלה בתחום השיפוט של אור עקיבא ומוא"ז חוף הכרמל.

התכנית כוללת הקמת מתחם מגורים בן כ- 3,484 יח"ד בצפיפות ממוצעת של כ-10 יח"ד לדונם, בתמהיל צפיפויות וטיפוסי בינוי: 354 יח"ד בבניה צמודת קרקע, 1,808 יח"ד בבניה מרקמית של מבנים בני 8-6 קומות, 618 יח"ד בבניה גבוהה של מבנים בני 9-10 קומות ו-704 יח"ד בבניה גבוהה של מבנים בני 13-15 קומות. כמו כן, התכנית מציעה כ-17,610 מ"ר שטחי מסחר.

מאמרים נוספים

צור קשר

נשפיע, נשפיע עסקים ונשפיע עיר העתיד - השאירו פרטים או טלפנו: 050-6571000


אתרי חדשות שבהם הציבור משפיע!