האם יהיה איחוד של תל אביב עם בת ים?

מכתב של מנכ"ל עיריית בת ים, שמוחה על האפליה של עירו לעומת תל אביב:

גורלנו בידנו - בישראל של היום מי שלא עומד על זכויותיו נשכח מאחור.

במשך שנים מדינת ישראל לא ראתה מול העיניים את העיר בת ים וצרכיה. כבר עשור שאנחנו דואגים להילחם על הזכויות שלנו מכיוון שהצדק והחוק איתנו אנחנו מנצחים. שני סיפורים לדוגמא:

בשנת 2009 הוקמה מסילת הרכבת החדשה בין ת"א לאשדוד דרך יבנה. על פי התוכניות של המדינה באותם ימים בשלב א' רצו להקים רק את תחנת יוספטל בבת ים. לצורך פיתוח העיר חשבה הנהלת העיר שיש לנו צורך בתחנת קוממיות וזאת כדי שניתן יהיה לפתח את אזור העסקים ואת דרום העיר. הודענו למדינת ישראל שנפנה לבג"צ, קצת לחץ, קצת מלחמות ומדינת ישראל אישרה תקציב להקמת התחנה בקוממיות והיום יש לנו שתי תחנות, שאחת מהן מזינה את דרום בת ים. כשאתה צודק ואתה נחוש הדברים קורים.

ועוד סיפור, כמו שכולנו יודעים עד לפני 3 שנים לא היו משרדי ממשלה בכלל בבת ים. כאשר מדינת ישראל חיפשה משרדים להשכרה היא הייתה מפרסמת מכרז ומבקשת משרדים אך ורק בתל אביב, באזור שבין דרך יפו תל אביב לרוקח. גם הפעם הכנו עתירה לבג"צ כנגד משרד האוצר בטענה שמדובר באפליה אסורה של העיר בת ים - תוך חצי שנה הודיעה המדינה שאת בית המשפט החדש היא תקים בבת ים והעבירה את משרדי מע"מ למגדל רוטשילד - שוב כשהצדק איתך וכשאתה נחוש ובעל יכולת – תנצח. אין ספק שבעניין חלוקת ההכנסות הצדק איתנו - אין ספק שאנחנו נחושים - אין ספק שיש לנו יכולת פעולה מעולה - אין ספק שנחזיר את הכסף הביתה.

בת ים כבר לא שותקת עשור, את בת ים כבר אף אחד לא יעצור, הקפאה היא כניעה - בת ים לא תכנע.

הצטרפו וננצח!

ארז פודמסקי - שקד, עו"ד
מנכ"ל העירייה

מאמרים נוספים

צור קשר

נשפיע, נשפיע עסקים ונשפיע עיר העתיד - השאירו פרטים או טלפנו: 050-6571000


אתרי חדשות שבהם הציבור משפיע!