סוגי שיפוץ דירה

תמונת המאמר

לפני שמחליטים על שיפוץ דירה יש להחליט באיזה סוג שיפוץ מעוניינים. שיפוץ אסתטי חיצוני כולל סיוד, צביעת קירות הדירה והחלפה של דלתות, משקופים, ידיות וחלקים נוספים בבית. שיפוץ מקיף מחייב אנשי מקצוע בעלי מומחיות בסוג העבודות הנדרשות לכם, כגון: שבירת קירות, החלפת ריצוף, בניית קירות הפרדה מגבס, החלפה של צנרת ועבודות אינסטלציה, חשמל ותשתיות.

יש כמה סוגים של שיפוצים: שיפוץ נכס חדש כולל התאמת דירה חדשה לחלוטין לאופי הדיירים ולדרישות שלה. שיפוץ דירה יד שנייה נדרש בדרך כלל לאחר הקנייה או לאחר מספר שנות מגורים. המטרה היא להתאים את מראה הבית ואת מצב התשתית בו לצרכים של בעלי הבית. שיפוץ קוסמטי נעשה בדירה חדשה או יד שנייה, במטרה לשנות את סגנון הדירה ואת תחושת המגורים בה או לצורך השבחת דירה לפני מכירה.


הסכם שיפוץ

בשיפוץ מקיף חובה לחתום על הסכם עם השיפוצניק. חתימה על חוזה לא אומרת שלא יהיו חילוקי דעות, אבל חילוקי הדעות יהיו על התוצאה ולא על מה שהוסכם או לא הוסכם. על ידי כתיבת חוזה תוכלו לפרט את מה שאתם רוצים ולעשות סדר בדרישות שלכם. כך גם הקבלן יידע מה מצפים ממנו. כך גם תדעו מה מגיע לכם ותוכלו לוודא שאתם מקבלים את מה שמגיע לכם.

חוזה הוא הסכם עבודה המפרט את חובותיו של השיפוצניק כלפיכם וחובתכם כלפיו. הוא כולל תאריך תחילת העבודה וסיומה, פירוט עבודות שיפוץ, תשלומים, חומרי עבודה ואיכות עבודה. הקפידו לרשום כיצד אתם מתכננים לשלם לבעל המקצוע.

הדרך המומלצת היא על ידי חלוקת חלקו את התשלום לארבע: תשלום ראשון בתחילת העבודה, תשלום שני באמצע העבודה, תשלום שלישי בסיום העבודה ותשלום רביעי כחודשיים לאחר סיום עבודת שיפוץ הדירה. על ידי תשלום חלק אחד מאוחר, אתם מבטיחים שהקבלן יבצע תיקונים שנדרשים בדירה לאחר שהוא סיים את העבודה.

ההכנות הן החשובות ביותר

עניין המוכנות לשיפוץ הוא החשוב ביותר. לפני שמתחיל בשיפוץ יש צורך לתאם עם כל בעלי המקצוע, לברר מה הם צריכים, ואת לוח הזמנים שלהם בכדי לתאם ביניהם. יש צורך לבדוק מה יהיה בתחום אחריותכם ומה באחריות בעלי המקצוע, ולתאם איתם את העלויות של כל דבר. יש לבדוק האם ביכולתו של בעל המקצוע להשיג חומרי עבודה או פריטים לבית ובאילו במקרים עדיף להתמקח לבד. עלות החומרים והפריטים לבית משמעותית מאוד, וניתן לחסוך הרבה בנושא זה אם תמצאו בעל מקצוע שיכול להשיג יותר בזול מאשר אילו הייתם רוכשים את הפריטים הנחוצים בעצמכם.

לכן מומלץ לבדוק את הצעות המחיר של בעלי מקצוע עם ובלי חומרי עבודה ופריטים לבית, כלומר עבור עבודה בלבד. ייתכן מצב שבו בעל מקצוע יהיה יקר יותר בעבודה וזול יותר בחומרים, או שהפתרון הטוב ביותר הוא לקנות את החומרים לבד. בכל מקרה, את התשובה לכך אפשר לדעת רק אם מבקשים שתי הצעות מחיר – עבור עבודה בלבד ועבור עבודה כולל חומרי עבודה ופריטים לבית.

מאמרים נוספים

צור קשר

נשפיע, נשפיע עסקים ונשפיע עיר העתיד - השאירו פרטים או טלפנו: 050-6571000


אתרי חדשות שבהם הציבור משפיע!